Skip to main content

Centrum prasowe

Pocisk naprawdę śmiesznej rozrywki to mogłaby by być dewiza Tele5. Stacja ciągle się zmienia dopasowując do realiów i gustów publiczności. W swojej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie, i miłośnik wędkarstwa, i motoryzacji ,jak i wielbiciel internetowych kotków.

Nasze autorskie programy:

Nieźle Kliknięci. W programie prezentujemy najciekawsze filmy nakręcone przez internautów-amatorów, które znaleźliśmy w sieci. Jeśli „kobieta z brodą” jest dla was fenomenem, a pies tańczący na wrotkach zaskoczeniem, to znaczy, że jeszcze nic nie widzieliście!

Extra Mocne Light. Najbardziej zakręcone i odjechane filmiki znalezione w otchłani internetu w jednym miejscu. Pogrupowane tematycznie filmy rozbawią każdego niezależnie od wieku i płci.

Disco Bandżo mix. To program muzyczny zawierający zestawienia najfajniejszych 50 teledysków disco polo w różnych kategoriach. Zestawienia są wynikiem głosowania internautów na naszej stronie discobandzo.pl.

Na osi. Program motoryzacyjny zawierający m.in. najświeższe informacje z branży transportowej i ze świata motoryzacji; pokazuje wiodące na rynku rozwiązania, produkty i usługi a także relacjonuje sporty motorowe oraz wydarzenia z branży takie jak targi i zloty. W roli prowadzącego występuje Piotr Zelt.

Dolce Vita. To podróż po świecie włoskich przebojów muzyki rozrywkowej od Cantare po Volare na Ti Amo wcale nie kończąc. To światowe hity włoskiej sceny muzycznej, historia ich powstania a także plotki i sekrety z życia twórców. To także przegląd tego czego słucha się we współczesnej stolicy słońca, wina i śpiewu.

10 extra mocnych. To ranking 10 najzabawniejszych filmików internetowych o lekkim zabarwieniu erotycznym. Każdy z nich dostarczy widzom niecodziennej zabawy oraz dużej dawki humoru, również dzięki możliwości głosowania.

Nasze rosyjskie nowości filmowe:

Przeklęty. Serial porusza współczesne wątki polityczne w Rosji: istnienie prywatnych organizacji wojskowych nieoficjalnie działających przy armii, problematykę wojny na Bałkanach i rozgrywek międzynarodowych w regionie. Główny bohater to Andrei Szykow- były wojskowy, który zostaje ponownie zwerbowany do armii w celu poprowadzenia kilku tajnych misji wywiadowczo-operacyjnych. Potrafi wyjść cało z każdej opresji. Wydaje się jednak być „przeklęty”, gdyż na skutek fatum, które nad nim ciąży, osoby w jego otoczeniu tracą życie.

Krym powraca do ojczyzny. Przejęcie Krymu oczami putinowskiej Rosji. W dokumencie fragmenty dwóch ekskluzywnych wywiadów z prezydentem Rosji. Władimir Putin szczerze o wyzwaniach i zagrożeniach, z jakimi musiało się zmierzyć jego państwo i jak wydarzenia tego okresu wpłynęły na kształt współczesnej Rosji.

Wyścig o Arktykę. Dokument o walce o bogactwa naturalne Arktyki. Poza Rosją, głównym pretendentem do tronu, o dominację nad tym terytorium konkuruje blisko pięćdziesiąt krajów. Zaciekła walka o wpływy i eksploatacja regionu, może doprowadzić do katastrofy politycznej i ekonomicznej i ekologicznej.

Rosyjska piękność. Lata 60. , do Moskwy przybywa Jekaterina Panowa, piękna dziewczyna z prowincji, która wkrótce podbija świat mody. Zostaje pierwszą Rosjanką na wybiegach Paryża. Blaskom i uwielbieniu ze świata mody towarzyszy jednak, zarówno w karierze, jak i w miłości, okrucieństwo, zazdrość i intryga.

Dwie Legendy. Najlepsza rosyjska produkcja telewizyjna w 2014 roku. Współczesny czteroodcinkowy mini serial z parą szpiegów w rolach głównych. Pracują pod przykrywką nauczycieli - on jest niepopularnym nerdem, ona marzeniem każdego mężczyzny. Muszą rozpracować siatkę terrorystyczną. Zdjęcia kręcono w Moskwie i Rydze.

KRÓTKA HISTORIA, NIEBANALNE OSOBOWOŚCI:

W 2002 roku Tele 5 powstało w miejsce kanału Super1. Szybko zyskało popularność dzięki kreatywnemu podejściu twórców telewizji do ramówki. Ze stacją współpracowało szereg osobowości od tak kontrowersyjnych jak Janusz Korwin- Mikke czy Mikołaj Janusz z pyta.pl po Tomasza Wołka czy Maję Frykowską.

W 2011 roku stacja wyemitowała talk- show bez prowadzącego „Kurczak na ostro”, gdzie zapraszano takie gwiazdy jak Katarzyna Figura, Katarzyna Grochola, Janusz Palikot i Krzysztof Skiba. Podczas Euro 2012 w programie „Euro Vip” m.in. Radosław Majdan czy Krzysztof „Diablo” Włodarczyk komentowali wydarzenia wokół mistrzostw w piłce nożnej Euro. W swoim portfolio mamy również znakomity unikatowy program o włoskiej muzyce „Dolce Vita”. Od kilku lat stacja specjalizuje się w programach młodzieżowych („Nieźle Kliknięci”) oraz ucztach filmowych- horrory, nowe kino rosyjskie, dokumenty.